Рейнджърс узакони доминацията си с нова победа в дербито (видео)

Новият шампион на Шотландия Рейнджърс записа пета победа в последните шест дербита със Селтик. Отборът на Стивън Джерард спечели с 4:1 в мач от първенството.

Срещата започна равностойно и двата отбора си размениха по един гол в първия половин час. Кемар Руф откри за Рейнджърс в 26-ата минута, а секунди по-късно Калъм Макгрегър получи втори жълт картон и остави "детелините" с човек по-малко. Въпреки това гостите изравниха чрез Одсон Едуард. Алфредо Моралес изведе Рейнджърс напред в 32-ата минута, а Руф отбеляза още едно попадение след почивката. Влезлият като резерва Джермейн Дефоу се разписа в самия край на двубоя.

"Сините" ще завършат сезона без загуба в дербито за първи път от 1999-2000. Те са на два мача от това да завършат кампанията без загуба, след като записаха 18-а поредна победа на "Айброкс", където нямат загубена точка.