100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Равенство между Родопа и Борислав (Първомай)

При резултат 1:1 завърши двубоят между Родопа (Смолян) и Борислав 2009 (Първомай). Срещата от 28-ия кръг от първенството на „Трета лига“ – Югоизточна група се игра на Стадион "Септември" в смолянския квартал "Райково". Головете бяха дело на Адриан Сюрджиев за домакините в началото на първото полувреме и Мартин Здравчев за гостите в края на двубоя. Срещата започна доста динамично, като първи до сериозно положение пред противниковата врата стигната играчите от Първомай още в 9-ата минута.

Само две минути по-късно капитанът на Родопа Теодор Стефанов изпрати застрашително топката към вратата на Димитров. Последваха още няколко разменени положения пред двете врати, като в 16-ата минута домакините успяха да открият резултата. До гола се стигна след корнер отляво на вратата на Борислав 2009, изпълнен от Стефанов. Стражът на гостите успя да избие топката, но тя бе върната към вратата му от Елмир Мустански с глава, след което Адриан Сюрджиев вкара коженото гълбо в мрежата на гостите. В 22-ата минута вратарят на домакините Стелиан Ангелов успя да се намеси добре при противникова атака и запази вратата си суха. Даниел Кутев имаше възможност да удвои резултата в 32-ата минута, но не успя.

В края на полувремето Любослав Петров успя да се намеси навреме и предотврати опасно положение пред вратата на Ангелов. През вторите 45 минути играта продължи с размяна на положения, а недоволството от страна на футболистите на домакините и местните фенове растеше спрямо главния рефер Александър Аргиров. В 54-ата минута имаше и претенции за дузпа в полза на „зелено-белите“, след като топката се удари в ръката на играч от гостите в наказателното поле на Борислав 2009.

До ситуацията се стигна след ъглов удар, но Аргиров остави играта да продължи. В крайна сметка до равенството се стигна в 84-ата минута, след контраатака на отбора на Първомай, при която Здравчев разстреля вратаря на домакините, след асистенция на Ангел Здравчев. Двубоят бе наблюдаван от близо 300 фенове.