Левски (Лом) повали Първа атомна за 20 минути

Лидерът на Северозападната Трета лига – Левски (Лом) надигра у дома Първа атомна (Козлодуй) с 4:0 в мач от 27-ия кръг на първенството. Домакините си осигуриха поредните 3 точки за 20 минути. Началото обаче не беше лесно. Въпреки, че имаха превес през първата част левскарите не сториха нищо съществено, освен две голови възможности които пропиляха. Съперникът им действаше хладнокръвно и също имаше две положения. Изнервени от този развой, левскарите се прибраха в съблекалнята.

Резултати след 27-ия кръг на Северозападна Трета лига

За втората част в атака за Левски излезе Рангел Абушев. Именно той даде тон за победета. Първо в 58-ата минута стреля с глава, козлодуйския страж изби, а съдията даде гол, въпреки протестите на вратаря, твърдейки, че е избил топката от голлинията. Четвърт час по-късно Абушев удвои преднината на своите. В 78-ата минута другата резарва Мартин Динов шутира неспасяемо по диагонала за 3:0. Малко преди края влезлият като трета резерва Лъчезар Георгиев оформи окончателното 4:0. Освен поражението, гостите понесоха още една загуба – защитникът им Михаил Милчев бе ударен с ръка в окото и напусна терена в 40-ата минута.