Гицов стартира с обрат от 0:2 начело на Флоридсдорфер

Александър Гицов започна с драматична победа втория си период начело на Флоридсдорфер. Младият български треньор, който е начело на тима до края на сезона в тандем с Митя Морец, след като досегашният наставник Роман Еленсон бе освободен, стартира с обрат 3:2 при визитата си на ФК Юниорс.

Гицов пое отново Флоридсдорфер

ФАК губеше с 0:2 на почивката от домакините, които са втори отбор на ЛАСК (Линц) след попадения на Матиас Сукар и Ян Болер. В началото на втората част Антони Шмидт намали за гостите, а в 85-ата Марко Саханек изравни от дузпа. Победата дойде с гол на бранителят Тин Плавотич минута преди края на срещата.

С победата си днес Флоридсдорфер за момента излезе от опасната зона на Втора лига на Австрия с актив от 26 точки. Това отрежда на тима на Гицов 13-а позиция. Юниорс пък остават девети с една повече. Лидер продължава да е БВ Линц с 49 точки.

ФК Юниорс 2:3 Флоридсдорфер

1:0 Сукар (29)

2:0 Болев (43)

2:1 Шмидт (47)

2:2 Сахарек (85)

2:3 Плавотич (89)