Вихър удари Бдин във Видин

Вторият в класирането на Северозападната Трета лига – Вихър (Славяново) продължи силната си серия с 2:1 като гост на Бдин (Видин) в мач от 26-ия кръг на първенството.

Голмайстори, резултати и класиране след 26-ия кръг на Северозападната Трета лига

В 20-ата минута домакините загубиха лидера си Александър Соколов, който напусна контузен. Шест минути по-късно обаче съотборниците му се прегръщаха, след като Деян Захариев откри резултата с шут по диагонала. Славяновският тим опитваше да демонстрира класа, но не му се получаваше. Две голови ситуации не успя да завърши нападателят им Ивайло Иванов. След почивката обаче Вихър контролираше събитията на терена. Още в началните секунди капитана Константин Генков завърши с гол самостоятелен пробив – 1:1. Тоталният обрат в резултата стана факт в 60-ата минута, когато след комбинация с Иван Иванов, Любомир Борисов стреля неспасяемо във видинската врата от десетина метра за 1:2.

Десетина минути по-късно Цветан Петров се пребори за топката, тръгна с нея и при опит за преодолее футболист на Бдин го удари с ръка в тялото. Реферът мигновено му вдигна червен картон. Дори и с намален състав вихърци контролираха мача. Генков отново беше близо да реализира, но на два пъти Павел Станев отрази опасните му удари.