Спартак (Плевен) измъкна три точки в Галата

Плевенският Спартак спечели с 2:1 гостуването си на Пещера (Галата) в мач 25-ия кръг на Северозападната Трета лига. Футболът отстъпи на безкомпромисните единоборства.

Иначе срещата започва абещаващо. В 3-ата минута Михаил Иванов подаде и опитния Мирослав Антонов даде аванс на гостите. Домакините заличиха пасива в средата на първата част, когато след удар на капитана Юлиян Младенов се получи рикошет и стана 1:1.

Десетина минути по-късно обаче Антонов асистира на Александър Младенов за крайното 1:2. Плевенчани имаха още няколко възможности, но Иванов и Петьо Игнатов не се възползваха.

Към 75-ата минута влезлият като резерва Александър Цонев напусна терена със сериозна контузия и мястото му зае помощник треньора Петър Ванков. Именно срещу него рефера свири дузпа в 83-ата минута, но след изпълнението й резултата остана непроменен.