Магуайър донесе трета поредна победа на Англия (видео)

Англия спечели с 2:1 в домакинството си на Полша в мач от квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 г. Отборът на Гарет Саутгейт имаше пълен контрол в първия час игра, но вкара само един гол. Хари Кейн бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рахийм Стърлинг. Британците доминираха, но не създадоха много положения.

В 58-ата минута след груба грешка на Джон Стоунс Полша изравни след попадение на Якуб Модер. Защитникът на Манчестър Сити се реваншира пет минути преди края, когато свали топката за Хари Магуайър, а партньорът му в защита реализира победния гол.

След третата си поредна победа англичаните остават на първо място в група I пред тима на Унгария, който има 7 точки, а Полша е на четвърто място с 4 точки. Британците записаха 20-а поредна домакинска победа в квалификационен мач.

От началото Англия пое контрол върху случващото се на терена и владееше топката в големи периоди. В осмата минута домакините организираха първата си добра атака. Маунт изведе Чилуел, който центрира, но топката дойде прекалено висока за Фодън и той не успя да я насочи към вратата. Опитите на поляците, които бяха без звездата си Роберт Левандовски, да организират контраатаки не водеха до нищо и гостите почти не играеха с топката.

Рахийм Стърлинг създаваше доста проблеми на защитата на съперника. В 18-ата минута той бе изведен от Фодън и след съприкосновение с Михал Хелик падна в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Хари Кейн нямаше проблем да открие резултата от бялата точка.

Стърлинг още два пъти се озова на опасна за съперника позиция в наказателното поле. Първия път той не успя да намери точния пас и защитник блокира опита му за подаване. След това играчът на Ман Сити развинти няколко бранителя, но не успя да стигне до удар. В 32-ата минута Шчесни отрази удар на Кейн от границата на наказателното поле.

Тимът на Саутгейт имаше пълен контрол и на моменти срещата изглеждаше като тренировки, тъй като прибраният съперник не оказваше сериозна съпротива. Това сякаш накара британците да играят на по-ниско темпо. В началото на втората част Англия отново стартира активно, пресираше и на два пъти Маунт направи добри пробиви, но те не доведоха до завършващ удар.

Пауло Соуса пусна Милик на почивката на мястото на Свидерски. В 58-ата минута поляците получиха подарък и стигнаха до изравняване. Джон Стоунс допусна груба грешка и позволи на Якуб Модер да му открадне топката, която стигна до Милик. Нападателят му върна кълбото и Модер разстреля Поуп за 1:1.

След гола нещата на терена доста се промениха. Англичаните опитваха да натиснат, но идеите в нападение бяха малко. В същото време гостите заиграха по-уверено и в 68-ата минута Милик бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава прати топката покрай вратата. Шчесни все пак не остана без работа. Той излезе да блокира Стърлинг в една ситуация, а в друга отрази удар на Фодън.

Пет минути преди края Стоунс се реваншира за грешката си. След центриране той свали топката към Хари Магуайър, а бранителят на Ман Юнайтед отправи хубав удар и прати топката в мрежата. Така комбинацията между двойката централни защитници на домакините донесе победата на тима. До края поляците организираха 2-3 по-опасни атаки, но те не доведоха до точен удар.