Локо (Дряново) изпусна победа в Севлиево

Севлиево слезе от второто място в Северозападната Трета лига след 1:1 у дома срещу Локомотив (Дряново) в мач от 22-ия кръг на първенството.

Домакините вероятно подцениха съперника и едва не загубиха при това с разлика. Само голмайсторът на гостите Момчил Савов пропусна пет чисти положения пред вратата на Христо Лалев. Нападателят се размина четири пъти с гола през първото полувреме.

Северозападна Трета лига – резултати и голмайстори – XXII кръг

Севлиевци имаха само една възможност, но Атанас Георгиев я пропиля. Надмощието на гостите продължи и през втората част. Топката обаче спря първо в тяхната мрежа. Това се случи в 70-ата минута, когато Добрин Петров стреля, дряновския страж Иван Петров изби, но при добавката на Наско Георгиев беше безпомощен. В 82-ата минута настана суматоха пред вратата на Лалев след удар и рикошет Иван Донец възстанови равенството.

Стартови състави:

Севлиево: 76. Христо Лалев, 3. Ивайло Иванов, 6. Атанас Фиданин (капитан), 5. Георги Павлов, 4. Станимир Андреев, 7. Християн Василев, 14. Илиян Трифонов, 23. Стефан Иванов, 10. Атанас Георгиев, 93. Добрин Петров, 9. Стивиян Макавеев.

Треньор – Иван Стоянов

Локомотив (Дряново): 12. Иван Петров, 13. Денчо Шипкалиев, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 5. Иван Донец, 6. Делян Дончев, 8. Константин Йорданов (капитан), 14. Станислав Йорданов, 10. Николай Георгиев, 9. Момчил Савов, 11. Христо Цонев.