Доростол поднесе изненадата на кръга в Североизточната трета лига

Футболистите на  Доростол (Силистра) победиха у дома не кой да е – а тима на Лудогорец III (Разград) и поднесоха изненадата на кръга. Двубоят се игра на стадион „Луи Айер“ - без публика и бе от поредният ХIХ-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Още в началото силистренци взеха инициативата и често превъзхождаха противника игрово. Това се отрази благоприятно и на резултата. В 35-та мин. Симеон Симеонов, много активен до този момент преодоля защитниците на „Лудогорец III“ и порази вратата на Мартин Петков – 1:0.

Втората част отново вихрено начало на  Доростол. В 47-та мин. Сонер Хюсеин – също с много полезна и активна игра в двубоя удвои преднината на домакините. Лудогорци се опитаха да превземат вратата на неостаряващия Веселин Василев, но това и така не им се отдаде. В защита сигурно и точно играха капитана Даниел Желев, Боян Николов и Владимир Перчемлиев, които не позволиха на бързите и млади нападатели на гостите да вкарат голове. Все пак две-три минути преди края на двубоя гостите се добраха до гола на честа. За повече вече нямаше време.