Влахович избухна с исторически хеттрик срещу “вещиците” (видео)

Отборът на Фиорентина постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Беневенто от 27-ия кръг на Серия “А”. В основата на успеха беше нападателят Душан Влахович, който се отчете с хеттрик още преди почивката, ставайки първият играч на “виолетовите” с това постижение в мач от Калчото от 2 февруари 1964 година насам, когато същото направи Курт Хамрин, разписал се пет пъти при победата със 7:1 над Аталанта.

Влахович отбеляза първия си гол още в 8-ата минута, а в 26-ата се разписа за втория си в двубоя. В добавеното време на първата част той оформи своя хеттрик с чудесен изстрел от голяма дистанция. В 56-ата минута Артур Йоница вкара почетното попадение за “вещиците”, след като беше точен с глава при центриране от корнер. В 75-ата Франк Рибери намери с пас в наказателното поле Валентен Ейсерик, който прехвърли вратаря за крайното 4:1 в полза на своя тим.

С втората си шампионатна победа като гост през сезона Фиорентина събра 29 точки и се придвижи до 12-ата позиция в класирането, където Беневенто е 16-и с 26 спечелени пункта.