Хебър изрови победата изпод снега в Южна София и гледа към баража за efbet Лига (видео)

Отборът на Хебър победи с 1:0 като гост Септември в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Срещата се игра на много тежки атмосферни условия и постоянен снеговалеж в Южна София. Все пак тимът от Пазарджик успя да се адаптира по-добре на трудния терен и успя да се възползва от една от малкото си възможности в срещата. Георги Каракашев донесе успеха в средата на втората част.

През първата част срещата бе равностойна. Все пак гостите могат повече да съжаляват, че не стигнаха до попадение, след като атаките им изглеждаха малко по-опасни. Така или иначе основното през полувремето бе борбата със снега.

Резултатът бе открит от гостите в 61-ата минута. Тогава Септември не успя да изчисти добре една топка от собствената си половина и тя попадна у Георги Каракашев, който с премерен удар я прати в мрежата от границата на наказателното поле.

В следващите минути снегът се засили, което допълнително затрудни двата тима. Домакните пробваха да стигнат до изравняване, но така и не съумяха да се доберат до точката, въпреки че имаха няколко опасни влизания към наказателното поле на гостите.
С победата си днес Хебър вече има 32 точки в актива си и гледа към третата позиция, която ще даде на тима правото да участва в баража за влизане в efbet Лига. Към момента тази позиция е заета от Септември (София) с 38 точки, но тимът на Николай Митов е с два мача по-малко, така че шансовете остават съвсем реални.

Септември от своя страна заема седма позиция с 28 точки и шансовете за завръщане в елита започват да намаляват.

СЕПТЕМВРИ 0:1 ХЕБЪР
0:1 Каракашев (61)