Царско село е във форма - Славия нямаше шансове в полите на Витоша (видео+снимки)

Отборът на Царско село победи с 2:0 Славия в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Любослав Пенев показаха хубав футбол и съвсем логично стигнаха до успеха. Стефан Христов и Емануил Манев по веднъж във всяко полувреме бяха точки за трите точки.

47 Царско село - Славия
Домакините показаха, че се намират в доста добра форма в последно време и не оставиха съмнения, че заслужават победата. През по-голямата част от мача имаха инициативата, а когато трябваше да се защитават го правеха хладнокръвно и не позволиха да положения пред вратата на Джони Пласид. Славия от своя страна разочарова с представянето си и ще трябва да затяга редиците, ако иска да има по-спокойни дни до края на шампионата.
Играчите на Любо Пенев започнаха много по-активно срещата и наложиха натиск спрямо "белите". Атаките на Царско село предващаваха опасност пред Светослав Вуцов почти през цялото време и така логично резултатът бе открит в 20-ата минута. Стефан Христов напредна в наказателното поле отдясно, след което подаде към Панайотис Лука. Кипърецът пробва да стреля, но ударът бе блокиран. Славия не успя да изчисти добре топката и последва центриране отляво, което бе засечено от Христов от въздуха и това означаваше 1:0.
До края на полувремето Царско село продължи да е по-креативният тим, но пък Славия можеше да изравни, ако Ради Кирилов бе засякъл точно едно центриране отдясно.
В началото на втората част Славия пробва да наложи натиск, но той бе в по-голямата част от времето явлов и на практика не застраши Пласид. Едва след влизането в игра на Калоян Кръстев и младия Мартин Сораков "белите" изглеждаха малко по-опасни, но не достатъчно, че да стигнат до чисто положение.
В 70-ата минута домакините удариха греда. При едно подаване от статично положение. Карим Роси си спря топката и след като се обърна стреля от въздуха. Вуцов нямаше какво да направи, но за негов късмет горната греда спаси тима му от втори гол.
В 82-ата минута резултатът вече бе 2:0. Мълниеносна контраатака на Царско село позволи на "червените" да излязат четирима на един в полето на гостите. Кордейро хладнокръвно намери сам срещу вратаря резервата Емануил Манев, който без да се бави прониза вратаря, оформяйки крайния резултат.
С победата си днес Царско село вече заема осма позиция в класирането с 24 точки. Тимът на Любо Пенев вече е само на четири точки от шестия ЦСКА 1948 и може да мисли за финален спринт към първата шестица. Славия от своя страна пък продължава борбата за спасение. Към момента “белите” са 12-и с 16 точки, което е само на една от дъното.

ЦАРСКО СЕЛО 2:0 СЛАВИЯ
1:0 Христов (20)
2:0 Манев (83)

Съставите:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Пласид, 89. Нганиони, 93. Бандаловски, 17. Даскалов, 22. Луис Педро, 25. Мартенс, 20. Костадинов, 10. Балтанов, 11. Кордейро, 8. Лука, 9. Христов
СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 70. Александров, 55. Христов, 75. Гандри, 19. Антовски, 71. Стоев, 77. Вълчев, 17. Дост, 7. Макрилос, 10. Кирилов, 8. Рангелов