Марица спечели дербито със Загорец (видео)

Отборът на Марица (Пловдив) спечели дербито от 11-ия кръг на Югоизточна Трета лига. "Пиратите" надиграха с 1:0 Загорец в отложена среща от шампионата. В герой за домакините се превърна Александър Праматаров, който заби единственото попадение.
Дербито започна в бавно темпо и без голови положения. Една от причините бе теренът в Пловдив, който беше в много лошо състояние. До края на първата част не се случи нищо интересно и логично двата отбора не успяха да си отбележат гол.
В 52-ата минута "пиратите" стигнаха до първото попадение в двубоя. Олджай Алиев направи страхотен пробив, който завърши с подаване към Александър Праматаров, а нападателят от близка дистанция прати кълбото в опразнената врата.
В 62-ата минута гостите отговориха с добра атака, която обаче завърши със сериозен пропуск на Георги Георгиев.
До края на срещата "жълтите" се справиха на ниво в защита и заслужено се добраха до трите точки.

МАРИЦА - ЗАГОРЕЦ 1:0