Чавдар (Етрополе) обърна Локо (Мездра)

Спартак (Плевен) излъга Чавдар в Етрополе

Чавдар се наложи с 3:1 над Локомотив (Мездра) в контролна среща, играна в Етрополе. Нападателите на гостите се скъсаха да пропускат голове, а съперникът реализира три пъти чрез Николай Ботев. Иначе мачът беше равностоен.

Десетина минути след началния съдийски сигнал Антонио Йорданов завърши с попадение бърза контраатака на „железничарите“. В 28-ата минута обаче Ботев се измъкна очи в очи с мездренския страж и го преодоля за 1:1. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка.

Секунди след подновяване на играта Ботев стреля от малък ъгъл и след несръчна намеса на вратаря, топката премина голлинията – 2:1. Около четвърт час преди края Ботев получи топката зад защитниците на Локомотив, те спряха, очаквайки сигнал за засада, но такъв не последва и нападателя вкара третия си гол.