Ботев (Пд) надви и Етър пред погледа на Зингаревич

Зимните контроли на тимовете от efbet Лига
Ботев (Пловдив) успя да спечели и втората си контрола по време на зимната си подготовка. “Канарчетата” се наложиха с 2:1 над Етър в мач, изиграл се на клубната база в Коматево. Славчо Шоколаров бе героят за пловдивчани, след като успя да вкара и двете попадения за своя тим (6’, 71’). За гостите точен бе Дани Младенов (13’), като това бе първи негов гол с екипа на “виолетовите”. Срещата бе наблюдавана на живо от новия силен човек в Ботев - Антон Зингаревич, който гледа и победата на "канарчетата" над Гигант (7:0).
В 5-ата минута дойде първата възможност за Ботев, когато Генев отправи неточен удар с глава след изпълнение на корнер. Само една минута по-късно обаче резултатът вече бе открит. След открадната топка в половината на Етър Славчо Шоколаров успя да пробие, да финтира добре защитник на "виолетовите", а след това и да завърши хубаво с удар по земя в далечния ъгъл на Христо Иванов.

В 13-ата минута резултатът вече бе равен. След центриране от пряк свободен удар топката попадна в Алдаир, който не се поколеба и центрира. Последва неразбирателство в наказателното поле на Ботев и топката бе засечена с глава от Дани Младенов, който вкара за новия си клуб - 1:1.

В 16-ата минута дойде и още една неприятна новина за “канарчетата”. Виктор Генев получи контузия и бе принудително заменен от Атанас Чернев.

В средата на първото полувреме след центриране отдясно Василев насочи опасно топката с глава, но Христо Иванов успя да улови. В 25-ата минута Бонев също опита късмета си, но кълбото премина високо над вратата на Етър.

През второто полувреме на вратата на Ботев бе извършена смяна. Георги Аргилашки замени Янко Георгиев, но само 3 минути след своето появяване стражът трябваше да се намесва добре, за да спаси опасен удар на великотърновци от около 25 метра.

В 53-ата минута голмайсторът на Ботев Атанас Илиев можеше да направи резултата 2:1. След центриране по земя централният нападател засече кълбото, но в последния момент защитник на гостите го спря на голлинията.

Около 20 минути преди края отново Шоколаров успя да изведе пловдивчани напред в резултата. Полузащитникът застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар и след технично изпълнение насочи топката по земя в близкия ъгъл на вратата, с което изненада стража на Етър и покачи до 2:1.

Една минута преди края Шоколаров имаше шанс да запише своя хеттрик, но пропусна да направи резултата 3:1 от дузпа.

БОТЕВ (ПД) 2:1 ЕТЪР
1:0 Шоколаров (6)
1:1 Младенов (13)
2:1 Шоколаров (71)