Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Локо (София) отнесе Лудогорец 2, "железничарите" се качиха на върха във Втора лига (галерия)

Oтборът на Локомотив (София) надигра с 3:1 Лудогорец 2 в последен мач от 17-ия кръг на Втора професионална лига. С този успех "железничарите" се качиха на върха, изравнявайки се по точки с Пирин (Благоевград), но футболистите на Иван Колев са с победа в директния двубой. Попаденията за домакините бяха дело на Светослав Диков (3, 25) и Матеус Роча (23). Точен за гостите от Разград пък бе Хюсеин Кельовлуев (70).

И в този мач Локомотив игра без своя плеймейкър Илиян Стефанов. Както

писа преди 10 дни, футболистът е дълбоко замразен от ръководството на столичния клуб заради несериозно отношение и липса на концентрация. Освен това Илиян е в понижена спортна форма, заради което в последно време остана и извън сметките на Александър Димитров в младежката национална гарнитура.
Локо (Сф) натири Илиян Стефанов
Двубоят започна отлично за домакините и още в третата минута головата машина на столичани Светослав Диков се разписа в мрежата на Дамян Дамянов.
60 Локомотив (София) - Лудогорец 2
Малко по-късно "орлите" бяха близо до изравняването на резултата, но ударът на Илкер Будинов се отби в гредата.
В 7-ата минута Павел Петков стреля много силно, но талантливият страж на гостите се намеси добре.
В 23-ата минута Александър Александров отправи нов отличен удар, който бе отбит в корнер от Дамянов. От ъгловия удар с глава се разписа Матеус Роча.
Две минути по-късно резултатът стана класически, след като Светослав Диков вкара своя втори гол в срещата.
В 33-ата минута главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа за нарушение на Бранимир Костадинов срещу Александър Александров. Зад топката застана Павел Петков, който обаче пропусна от бялата точка. Младият страж на Лудогорец спаси изстрела на нападателя на "червено-черните".
В 42-ата минута капитанът на Лудогорец Иван Йорданов също нацели гредата.
В 65-ата минута Георги Чукалов отправи опасен удар с глава, но Ивайло Василев се справи със ситуацията.
Пет минути по-късно резервата Хюсеин Кельовлуев вкара първия гол за "орлите" в двубоя. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Локомотив" в София.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 3:1