В карнавал на грешките с четири гола и три червени картони Левски измъкна точка (видео+галерия)

В карнавал на грешките с четири гола и три червени картони Левски измъкна точка  (видео+галерия)

В истински карнавал на грешките се превърна срещата от 16-ия кръг на efbet Лига между Царско село и Левски. В изключителна драма с четири гола и три червени картона мачът завърши без победител 2:2. Двата тима обаче могат да съжаляват, че пропуснаха да победят, след като "сините" имаха много възможности да поведат с два гола да решат нещата в своя полза, а през последните 15 минути играха с цели двама души по-малко и рискуваха отново да бъдат победени от тима на Любослав Пенев. Легендата пък изненадващо в средата на първата част напусна скамейката за няколко минути, но след това се завърна.

Мартин Кавдански даде аванс на "червените" в 20-ата минута, а Робърта изравни в 25-ата минута. Станислав Иванов донесе пълен обрат в 38-ата минута, секунди след като Орлин Старокин си изпроси изключително глупав червен картон. Реян Даскалов донесе точката на домакините в 64-ата минута, а Илия Юруков остави "сините" с девет души в 77-ата минута. В даденото продължение Лъчезар Балтанов също бе изгонен.

Двубоят бе пълен с грешки от всички участници в сблъсъка. Първо гостите отново започнаха по-добре и пропуснаха няколко възможности, но синята отбрана подари пореден гол на своя съперник в 20-ата минута, след което реферът Николай Йорданов спести нарисуван жълт картон на Даскалов, който се опита на изрита брутално Паулиньо, което вбеси гостите. Опитният Орлин Старокин си изпусна нервите и си изпроси невероятно глупави два жълти картони в рамките на 15 секунди за реплики срещу рефера и бе изгонен. При центрирането от фаула Левски поведе в 38-ата минута, но асистиралият за подаването Тома Даске бе в положение на засада при подаването към него.
През втората част Даскалов, който ако беше получил картон преди почивката, щеше да бъде изгонен след изявите на най-добрия на терена Станислав Иванов. Това обаче не се случи и по-късно капитанът на Царско село донесе равенството, но не без поредната детинска грешка на Даске в отбраната на Левски. Последва и спорен картон на Юруков, който остави 26-кратните шампиони с 9 души.
Наставникът на гостите Славиша Стоянович бе направил две промени от мача с Берое, които "сините" отстъпиха с 1:2 преди дни в Стара Загора. Капитанът Николай Михайлов бе оставен на пейката, а Николай Кръстев направи дебют в първенството през тази кампания. Титулярният защитник Живко Атанасов пък бе заменен от Матео Стаматов, който се завърна след травма. "Сините", които имаха една победа и пет загуби в последните си шест сблъсъка от шампионата, отново излязоха в схема 3-4-3.
Пред Кръстев в защита  действаха Алекс Петков, Тома Даске и Орлин Старокин, докато Найденов, Райнов, Юруков и Стаматов бяха четиримата полузащитници. Продаденият в Чикаго Файър Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Робърта водеха атаката.

Тимът на Любо Пенев прекъсна поредицата си от четири поредни загуби, в които дори не отбеляза гол, с важната победа 4:3 срещу един от преките конкуренти Монтана. Ел Голеадор не направи промени в състава, като заложи на същите 11, с които започна в Монтана. Джони Пласид бе вратар, а  Реян Даскалов Иван Бандаловски, Мартин Кавдански и Ивайло Марков бяха защитници. Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро Лъчезар Балтанов и Емануил Манев действаха зад Дилан Мартенс и Стефан Христов.
Гостите започнаха по-силно, но нямаха късмет пред гола. В петата минута Райнов стреля с глава, но защитник изби пред голлинията. Следващата минута Робърта бе изведен от Иванов, но нидерландецът първо се забави, след което финтира двама противници, но накрая Пласид и защитник запазиха вратата на домакините. Топката стигна до Райнов, който стреля от над 20 метра, но стражът изби в корнер.
Вратарят на домакините нямаше проблем в 11-ата минута, когато Робърта стреля от пряк свободен изстрел. Ники Кръстев два пъти беше неубедителен на лошия терен при върнати към него топки. "Сините" пък няколко пъти не успяха да се възползват от добрите си възможности за контраатака.

В 20-ата минута Мартин Кавдански даде аванс на домакините. Попадението отново дойде след груба грешка на "сините". При центриране от фаул Найденов се опита да изчисти топката, но елементарно се размина с нея и тя отиде на главата на Бандаловски, който надскочи своя пазач и удари дясната греда на Кръстев. При добавката опитният бранител на Царско село Кавдански бе най-съобразителен, като за пореден път Даске бе изпреварен и топката спря в мрежата за 1:0. Голът е втори поред за 33-годишния бранител и общо трети през тази кампания, което го прави реализатор №1 на тима му.

В 23-ата минута домакините направиха невероятен пропуск и пропиляха отлична възможност да удвоят своята преднина. Кордейро бе изведен отляво сам срещу Кръстев, след като Найденов отново закъсня. Крилото стреля, но този път стражът на "сините" бе перфектен и спаси.
Буквално 120 секунди по-късно Левски изравни. Паулиньо изведе отлично зад отбраната Стаматов, който центрира остро, а Робърта изпревари Бандаловски и вкара своя втори гол за сезона. Попадението е общо 13-то за тарана от 36 мача за клуба.
Това вбеси Любо Пенев, който напусна скамейката и отиде към съблекалните, но няколко минути по-късно се завърна на терена. Той дори около две минути ръководеше своя тим от мястото на корнера, но след това се върна на своето място, тъй като и Николай Йорданов го предупреди, че няма право да седи там.
Именно реферът се оказа главно действащо лице в 37-ата минута. Тогава Паулиньо напомни за най-добрите си дни, като на скорост преодоля трима противници, въпреки че Раян Даскалов се опита да го свали с брутално влизане отзад. Бразилецът остана на крака и продължи своя рейд, но тогава бе повален от Кавдански, който също бе преодолян. Гостите поискаха картони, като такъв получи Кавдански. Орлин Старокин пробяга 40 метра, за да каже на Йорданов, че Даскалов е бил за картон, което му костваше жълт картон. Това вбеси играча на Левски, който обиди рефера. Опитният съдия пък реши да му покаже втори жълт картон в рамките на 15 секунди и го прати под душа.

Червеният картон буквално подлуди скамейката на гостите, като Славиша Стоянович, Живко Миланов, Валери Божинов и администраторът Райко Якимов бяха бесни на Йорданов. След центрирането от фаула Даске надскочи Бандаловски и с глава прати топката към Иванов, който отблизо вкара своя 14-и гол за клуба и донесе пълен обрат за Левски. На повторението се видя, че Даске е по-скоро зад отбраната при центрирането на Паулиньо.
Втората част Левски се опита да играе на контраатака, а Иванов след страхотен пробив премина двама противници и бе фаулиран от Даскалов, който този път беше санкциониран с жълт картон.
В 59-ата Иванов отново напредна отдясно и намери с остро подаване Паулиньо, който стреля над вратата и пропусна да вкара трети гол. Гостите имаха още възможности да увеличат своята преднина, но Робърта действа егоистично и не стигна до удар.
Пенев пусна Лука, който смени Манев. Малко по-късно Даскалов възстанови равенството, а пародията в синята защита нямаше край. Капитанът се опита да направи двойно подаване със свой съотборник, който беше пазен от Даске, но никой не игра с кълбото, французинът за пореден път през последните мачове не се ориентира в ситуацията, така Даскалов излезе срещу Кръстев и с диагонален изстрел възстанови равенството.
Дебют направи Георги Александров, който смени Паулиньо в 70-ата минута.
В 75-ата минута Левски пропусна добра възможност, а секунди по-късно след съприкосновение между Юруков и Андерсон играчът на гостите получи втори жълт картон и остави тима си с девет души.
Секунди след това Кръстев с добър рефлекс изби удар от над 20 метра на Даскалов.
Патрик-Габриел Галчев замени Иванов, Будинов, Лука и Геролему влязоха за Царско село, които искаха да стигнат до исторически обрат.
Левски пазеше точката, но не пропускаше да атакува вратата, ако имаше възможност.
В 90-ата минута Балтанов направи фаул, който Йорданов санкционира с втори жълт картон, а в оставащите секунди двата тима си поделиха по една точка.
Така Царско село запази преднината си от две точки пред "сините", като момчетата на Пенев са с актив от 17 точки, четири от тях срещу Левски (1:0 в първата среща на "Герена"). Третото равенство на "сините" през този сезон ги изкачи на девето място с 15 точки.
През следващата седмица и двата тима имат да изиграят отложените си мачове. Царско село ще е домакин на Берое, докато Левски го чака много тежко дерби с ЦСКА-София.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Мартин Кавдански (20)
1:1 Найджъл Робърта (25)
1:2 Станислав Иванов (38)
2:2 Реян Даскалов (64)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Иван Бандаловски, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Реян Даскалов, Лъчезар Балтанов, Емануил Манев, Дилан Мартенс, Стефан Христов

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Тома Даске, Орлин Старокин, Матео Стаматов, Мартин Райнов, Юлия Юруков, Паулиньо, Станислав Иванов, Найджъл Робърта