Ангел Ангелов донесе първи медал за България при мъжете на световното първенство по самбо

Ангел Ангелов спечели бронзов медал и донесе първо отличие за България при мъжете и жените на световното първенство по самбо в Нови Сад (Сърбия).

В категория до 68 кг Ангелов победи в репешажа за третото място Иван Дела Кроче (Сърбия), а в спора за бронза надделя над румънеца Джордже Бланару. Утре в спор за отличията ще се бори петкратната световна и деветкратна европейска шампионка Мария Оряшкова.

България днес спечели и два бронзови медала при девойките до 20 години. Отличията завоюваха Анна-Мария Манушева в категория до 64 кг и Антония Колева (до 56 кг).