Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Германското оръжие на Бенфика не засича (видео)

Бенфика постигна четвърта поредна победа в португалското първенство и е единственият отбор без загубена точка до момента. Снощи лисабонските "орли" разгромиха с 3:0 като гост Рио Аве, а две от попаденията бяха дело на германския нападател Джан-Лука Валдшмит. Бившият футболист на Фрайбург играе много силно след трансфера си в Бенфика и вече има 4 попадения през сезона.

Владшмит изведе гостите напред още в 6-ата минута, когато получи пас от Евртон и с мощен шут под гредата разстреля вратаря Павел Кешек. Малко по-късно Валдшмит подаде на Дарвин Нунес и той прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада.
В средата на полувремето и попадение на германеца не беше зачетено, но той се разписа още веднъж в 45-ата минута, останал очи в очи с Кешек. Точка на спора сложи Габриел в 84-ата минута.

Бенфика събра 12 точки - с цели 5 повече от Порто и Спортинг (Лисабон), които в събта направиха 2:2 на "Жозе Алваладе". Рио Аве няма победа и е на 15-о място, въпреки че наскоро беше съвсем близо до това да елиминира Милан в Лига Европа.