Левски надви "червените" и излезе на върха при U15 (видео+галерия)

Талантите на Левски U15 надвиха с 2:0 връстниците си от ЦСКА-София в дербито от 11-ия кръг на Елитната група. Двете попадения отбеляза Преслав Бачев през второто полувреме, който с бързината си на два пъти се откъсна от защитата на "червените". На помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов" играчите на Стоян Димов нанесоха първо поражение на тима воден от Стоян Ангелов, като ги изместиха от първата позиция в класирането.
Преди почивката нападателят на гостите Венцислав Иванов на два пъти пропусна отлични възможности да изведе своя тим напред в резултата. Така "сините" вече са едноличен лидер с актив от 26 точки след осем победи, две равенства и една загуба. "Червените" останаха с 24 точки на второ място, но въпреки двата гола на Бачев продължават да имат най-добрата отбрана със само пет допуснати попадения. Изпълнителният директор на Левски Павел Колев изгледа двубоя, както и наставникът на първия тим Георги Тодоров.
ЛЕВСКИ - ЦСКА-София 2:0
1:0 Бачев (41)
2:0 Бачев (66)

Стартови състави:
ЛЕВСКИ: Пламен Иванов, Део Дамянов, Виктор Любенов, Дейвид Михалев, Калоян Борунов, Никола Бандев, Александър Божилов, Преслав Бачев, Адриан Райчев, Денис Гиведжов, Йоан Янев
Треньор: Стоян Димов
ЦСКА-София: Георги Гергинов, Илиян Димитров, Тодор Цонев, Светозар Евтов, Димитър Христов, Алексей Раданов, Георги Христанов, Кристиан Чачев, Венцислав Иванов, Кирил Георгиев, Александър Кожухаров
Треньор: Стоян Ангелов
Съдия: Петър Григоров