Пирин (Рз) удари Вихрен за Купата на АФЛ

Пирин (Разлог) победи с 5:2 Вихрен (Сандански) в среща от втория кръг на турнира за Купата на АФЛ. Гостите от Сандански обаче на практика играха с юношите старша възраст. Това бе втора поредна победа за отбора от Разлог, който преди дни победи и Оборище с 1:0 като гост в Югозападна Tрета лига. Пореден дебют за отбора направи неостаряващият Николай Димиров.

До почивката домакините водеха само с 1:0 след попадение на Максим Агноли и нищо не предвещаваше голеадата след почивката. За възпитаниците на Христо Джоджов се разписаха още Петър Попадийн (2), Димитър Мавродиев и капитанът Николай Хаджиниколов. За Вихрен вкараха Кристиян Николов и Димитър Йосифов. В следващия кръг Пирин чака победителя от срещата между Банско и Беласица следващата сряда. Днес петричани приемат у дома Литекс в среща от турнира за купата на България.