Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Марек с класика срещу ФК Кюстендил за Купата на АФЛ

Марек спечели с 3:0 срещу ФК Кюстендил в сблъсък от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и продължава напред в надпреварата. Двата тима се срещнаха на стадион „Бончук“ като бяха заложили на футболисти, които по-рядко се появяват в игра за първенство.

Мачът премина спокойно, като още в началото бяха създадени опасности пред двете врати. В откриващите минути с пропуски се отличиха Симеон Димитров от Марек и Денислав Велинов от Кюстендил. Дупничани откриха резултата в 20-ата минута, когато Джордж Николов бе точен с удар по диагонала. Малко по-късно Марио Евтимов пропусна добро положение за гостите. Така се стигна до контраатака за домакините в последната минута на първото полувреме, при която Симеон Димитров направи 2:0. В 63-ата минута Димитров удари и гредата, а в 69-ата бе отсъдена дузпа за Марек. От бялата точка изпълни вратарят Евгени Спасов, но колегата му Радослав Димитров отрази удара му. 2 минути след това Симеон Димитров отбеляза втория си гол за 3:0 след добра проява и пас на влезлия като резерва младок Валери Йорданов. Последните двайсетина минути на мача заприличаха на мач от юношеското първенство, след като в игра бяха пуснати много млади таланти и на двата отбора.

Дупничани изпуснаха още няколко положения, а Симеон Захариев от Кюстендил удари греда 5 минути преди края. Резултатът се запази, а Марек се класира за следващия етап от турнира за Купата на АФЛ.