Оборище нанесе първа загуба на Марек

Беласица взе дербито на Югозапад, резултати от кръга (видео)
Марек записа първа загуба за сезона в Югозападната Трета лига. Това стана в срещата от 5-ия кръг, като дупничани загубиха с 1:3 от Оборище в Панагюрище.
Домакините откриха резултата с първия си удар към вратата на дупничани. Това стана в 11-ата минута, когато Мариян Наплатанов бе точен след шут от границата на наказателното поле. Марек успя да изравни в 54-ата минута. Тогава вратарят на Оборище Стилиян Георгиев изби силен удар от фаул, а при добавката Близнаков изравни за 1:1.

Преломният момент в мача дойде само 3 минути по-късно. Тогава реферът Йото Гарабедов отсъди дузпа за игра с ръка, която дълго бе оспорвана от целия отбор на Марек. Капитанът Никола Иванов - Шейха бе точен от бялата точка. Десет минути преди края той вкара след корнер и втория си гол в мача. В добавенето време Марек можеше да намали, но удар на Чечев срещна страничната греда.
В класирането двата отбора делят 4-о и 5-о място с по 10 точки. В следващия кръг за Оборище предстои второ поредно домакинство срещу Беласица, а Марек приема Перун Кресна.