Етър с труден успех срещу Янтра

Нападателят Милчо Ангелов вкара единствения гол и елитният Етър победи Янтра с 1:0 в контролна среща, проведена на стадион "Христо Ботев" в Габрово, съобщават от търновския тим.

Старши треньорът Петко Петков започна мача с: Христо Иванов, Пламен Крачунов, Яни Пехливанов, Георги Купенов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Даниел Пехливанов, Свилен Щерев, Здравко Илиев, Милчо Ангелов, Преслав Боруков. През второто полувреме в игра влязоха всички останали футболисти на "виолетовите", включително и двама дошли на проби играчи от Португалия.

До почивката голове не паднаха, като най-чистата ситуация на етърци бе в 29-ата минута, когато новото попълнение Свилен Щерев можеше да открие головата си сметка за Етър. След хубаво центриране Щерев спря топката на гърди и стреля, но топката мина покрай вратата.
Единственият гол в мача падна в 64-ата минута, когато единият от дошлите на проби португалци напредна отдясно, преодоля съперник и центрира към Милчо Ангелов, който се разписа за крайното 0:1.