Светкавица превзе върха

Светкавица (Търговище) превзе върха в Североизточната трета лига след снощната победа като гост над новака Доростол (Силистра). Още в първите минути на стадион "Луи Айер" в крайдунавския град домакините заложиха на бързата и комбинативна игра, но гостите със солидно подкрепление в новото първенство със състезатели от отказалиясе от участие тим на Суворово на сигурната игра по центъра. Въпреки голямотожелание за първи успех пред собствена публика на новаците в групата, това не стана. В 25-та минута Георги Димитров простреля вратата на Веселин Василев за 0:1. Силистренци се опитаха да се върнат в мача, но многобройните им атаки към вратата на ТодорТодоров осъществени от Емре Акиф, Мелих Алим, Теодор Георгиев и Николай Николов все бяха неуспешни. В 42-та мин. Даниел Димитров удвои преднината на Светкавица) след като беше изведен в стрелкова позиция в наказателнотополе на Доростол (Силистра).

През втората част играта се водеше предимно в центъра, като и двата отбора сестремяха да материализират непрестанните си атаки към двамата вратари. Това обачене стана и срещата завърши с победа на гостите. Този успех изведе тима на Светкавица (Търговище) на върха в Североизточната трета лига – след две пореднипобеди и пълен актив от точки. В следващия III кръг Светкавица“ (Търговище) гостува в събота на Шумен 2007, докато Доростол  (Силистра) ще приеме у дома Тополи2010 (Тополи).