Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 5:2

Шумен 2007 с победа над Светкавица (Търговище)

Футболистите на Шумен 2007 (Шумен) победиха с минималното 1:0 тима на Светкавица (Търговище) в мач от III-тия кръг на Трета лига – Североизточнааматьорска група.

Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ пред около 350 зрители. Шуменци започнаха уверено мача с една единствена цел – победата. Това пролича и в първите атаки към вратата на гостите пазена от неостаряващия ТодорТодоров.

В 4-та мин. Румен Николов беше най съобразителен в бъркотията внаказателното поле на Светкавица и от близко разстояние порази целта – 1:0.

Момчетата на Александър Димов (треньор на Шумен 2007) доминираха през цялата първа част на мача, но не успяха да стигнат до нов гол. Пропуски пред вратата на гостите направиха Христо Станчев, Юлиян Загоров, Алекс Наков и Румен Николов.

През втората част играта беше равностойна, като и двата отбора имаха шансове да отбележат гол. Но това не стана. Шуменци на три пъти чрез Христо Станчев и Юлиян Загоров нацелиха гредите на стража на гостите Тодор Тодоров. На два пъти в стрелковапозиция беше изведен и младият нападател Едис Ибрахим, влязъл в игра като резервапрез втората част, но прибързаността му изигра лоша шега в завършващата фаза.

Впоследните десетина минути от срещата гостите от Търговище бяха по-активния отбор и атакуваха постоянно вратата на шуменци. Защитата на домакините водена уверено от Михаил Венков, Евгени Стоянов, Мартин Иванов и младият Стефан Стефанов, както и вратаря Иван Иванов обаче се справиха със ситуациите и Шумен 2007 взе съвсем заслужено трите точки от двубоя. Победата прати тима на Шумен 2007 на лидерска позиция в Трета лига – Североизточна аматьорска група преди утрешните срещи.