Каква ШЛ? Лудогорец удари дъното в efbet Лига (видео+галерия)

Лудогорец стартира по безобразен начин новото първенство в efbet Лига, след като загуби с 1:3 гостуването си на Ботев (Враца) и се озова на дъното в класирането, макар и след само един изигран кръг.

86 Ботев (Враца) - Лудогорец
Домакините поведоха с 3:0 след попадения на Валери Домовчийски (43), Даниел Генов (47) и Петър Атанасов (83), а разградчани вкараха почетно в 93-ата минута след точно изпълнение на дузпа от Каули.
Футболистите на Антони Здравков трябва да съжаляват, че не спечелиха и с по-сериозен резултат, тъй като изпуснаха още няколко положения, а веднъж и гредата ги лиши от гол след шут на Генов.
Меко казано слабата и неадекватна игра на орлите доведе до това, че те във втори пореден мач, както и в двубоя за Суперкупата срещу Локомотив (Пловдив), не създадоха нито едно голово положение. От своя страна защитата на Лудогорец отново се представи крайно неубедително, а върха на безсилието бяха действията на Драгош Григоре, който в поредна официална среща допуска поредица от груби грешки при елементарни ситуации.
Друг факт, който показа, че нещата в Лудогорец не са никак добри, е червеният картон на капитана Светослав Дяков още в 33-ата минута. Така разградчани завършиха трети пореден шампионатен двубой с 10 човека, издавайки, че дисциплината в отбора е на ниско ниво.
Иначе Ботев започна силно на тежкия терен във Враца, като през първите 10 минути домакините изпълниха четири корнера, а страхотен шут на Зехиров профуча покрай лявата греда.
В 14-ата минута Даниел Генов надбяга неориентирания Григоре и центрира опасно по земя, но Терзиев успя да изчисти пред крака на Домовчийски.
След половин час игра и Лудогорец отправи по-сериозен шут към противниковата врата. Негов автор бе Мавис Чибота, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда.
В 33-ата минута представящият се крайно неубедително до този момент капитан на Лудогорец Светослав Дяков загуби топката в средата на терена, след което дръпна за фланелката Генов и логично получи втори жълт и респективно червен картон.
Ботев се възползва от численото си превъзходство и в 43-ата минута откри резултата след поредната си добра атака. Тя се проведе през зоната на Недялков, където Генов стигна почти до аутлинията и центрира към непокрития Домовчийски, който майсторски с едно докосване простреля Ренан за 1:0.
Само две минути след почивката Ботев нанесе втори удар. Врачани спечелиха корнер след неориентирана игра на Анисе. След неговото изпълнение Н'Диайе стреля с глава, Ренан изби, а Генов с добавка в близкия ъгъл на бразилския страж покачи на 2:0.
В 53-ата минута Буров стреля по земя от 25 метра в обсега на Ренан, бразилският страж обаче не се намеси никак убедително и едва успя да избие в корнер.
Само късметът спаси разградчани от трети гол в 64-ата минута. Генов се пребори за една изритана топка с Терзиев и Григоре, след което овладя и стреля от границата на наказателното поле, а ударът се отби в лявата греда.
Това не отчая домакините, които продължиха да създават голови ситуации при всяко минаване на центъра. При една от тях, в 83-ата минута, футболистите на Антони Здравков вкараха трети гол. Буров получи отляво и центрира остро към Атанасов, който се пребори с Недялков и направи резултата класически - 3:0.
До края на двубоя Лудогорец успя да достигне до почетно попадение. То дойде след точно изпълнена от Каули дузпа за нарушение на Н'Диайе срещу резервата Диминик Янков, който след влизането си единствен показа някакъв по-сериозен стръв за игра в отбора на 9-кратния шампион на България.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 3:1