Локо (София) вкара пет на Кариана

Локомотив (София) победи Кариана с 5:2 в контролна среща играна на официалния терен в монтанското село Ерден. Собствениците на двата втородивизионни клуба Милан Йосифов и Иван Василев изгледаха проверката, но зрители до стадиона не бяха допуснати.

Срещата вървеше равностойно до средата на второто полувреме, като и пред двете врати бяха създадени куп ситуации за гол. Домакините откриха резултата още във втората минута, когато Владислав Цеков-Каската засече на близката греда центриране от дясно на Евгени Игнатов-Бамзе. Пет минути по-късно Мартин Василев изравни при добавка на отбита от вратаря Павел Станев топка. Последваха пропуски на Георги Търтов и Светослав Диков.

Четири минути след като се появи в игра след почивката Матеос Казерото отново изведе Кариана напред. Тогава привлеченият от Беласица (Петрич) офанзивен полузащитник открадна топката от Красимир Милошев и останал сам срещу вратаря Ивайло Василев не сгреши. С малко късмет гостите изравниха в 66-та мин., когато Павел Петков шутира от границата на пеналта и след рикошет в тялото на защитник топката спря в мрежата. Отново Петков се разписа в 72-та минута, а вина за гола определено има младият вратар на домакините Юлиян Весков, който не се намеси убедително в ситуацията. Карианци тръгнаха да изравняват и бяха хванати на контри, завършени успешно от Наско Милев (82) и Светослав Диков (86).