49 точки на Христо Милчев засилиха Кучетата от Младост Б към плейофите в НАЛБ

Завършилите на второ място в редовния сезон на Трета дивизия през миналия сезон - Кучетата от Младост Б, се разправиха за едно полувреме с аутсайдера АК-47-ърс и ги разбиха с крайното с 52:103 (14:24, 8:22, 15:27, 15:30) в двубой от Втора дивизия на НАЛБ. "Кучетата" са пети във временното класиране с 11-9, докато АК-47-ърс са на дъното с 1 успех от 20 мача. В герой за победителите се превърна Христо Милчев, който "подпали" коша на "калашниците" с личното си постижение от 49 точки.

Милчев вкара 14 от първите 20 точки за Кучетата в началния период, а доминацията на символичните гости продължи и до края на полувремето, завършило при 22:46. След почивката разликата продължаваше да се покачва, а финалната сирена прозвуча при 52:103.

Милчев стреля 20/34 от полето, включително и 8 успешни тройки, а също така добави 5 борби, 3 асистенции и 5 отнети топки към статистиката си. Лъчезар Рагин се разписа с "дабъл-дабъл 14 точки и 11 борби, Пламен Бауренски остана на една асистенция от "трипъл-дабъл" с 12/10/9, а Петър Попов също бе близо до двуцифрен актив в три категории с 10 точки, 14 борби и 7 асистенции. За АК-47-ърс Илиян Павлов се разписа с 16 точки и 6 борби, Дани Мицев се отчете с 12/4/5, а Руслан Хачикян добави 10 точки и 6 асистенции.

Бойз Фром Да Хууд също се поздрави с важен успех, като успя да прекърши съпротивата на Стрийт Бенгърс с 69:94 (18:21, 18:22, 22:28, 11:23). Победата е под №9 за "момчетата от квартала", които държат седмото място в битката за плейофите с баланс 9-11. Стрийт Бенгърс са 10-и с 3-17.

Първите две четвърти предложиха равностоен баскетбол с няколко обрата в резултата, но към края на частта Бойз Фром Да Хууд наложиха своето темпо в двубоя и излязоха напред със седем точки. В рамките на третата четвърт разликата стана двуцифрена, като опитите на Стрийт Бенгърс да се завърнат в двубоя бяха неутрализирани. Всичко приключи в последната част, взета от символичните гости с 11:23, и двубоят приключи при крайното 69:94.

Тодор Найденов бе скритият коз от пейката на победителите с 22 точки. Капитанът Константин Търновски отбеляза 18, Павел Петров добави 16 и 8 борби, Евгени Вълчев се отчете със страхотен "дабъл-дабъл" 13 точки и 20 борби, а Димитър Чаушев завърши с 12/7/5. С 22 точки приключи Красимир Димов, докато Илия Плачков наниза 18, а капитанът Николай Стайков се отчете с 12/10/5.

В мач от Втора дивизия Паляците спечелиха директния сблъсък за разпределянето на плейофните места с тима на Кабайерос с финалното 65:71 (15:27, 15:15, 18:20, 17:9). Чрез успеха редовните участници в последните осем сезона седнаха на четвъртата позиция с баланс 12-9, докато Кабайерос е шести с 13 победи и 7 загуби. Двата отбора са с равни точки, но точковото отношение е в полза на Паляците.

Паляците неочаквано си осигуриха двуцифрена преднина още в първата четвърт, като не позволиха тя да бъде стопена в следващите 10 минути. В третата част на двубоя сребърните медалисти от Втора дивизия преди два сезона намалиха изоставането си на 5 пункта, но серия от 11:2 за Паляците отново върна разликата в двуцифрени размери. Тимът на Кабайерос направи последен опит да се върне в мача, но той бе безуспешен - 65:71 за символичните гости.

Христо Владимиров поведе Паляците с 23 точки, 8 борби и 4 асистенции. Капитанът Боян Гагов завърши с 18/9/7, Иван Иванов добави 16 точки, 14 борби и 5 асистенции, а Иван Георгиев вкара 12 точки и взе 8 отскочили топки за успеха. За Кабайерос Христо Велчев завърши с 22 пункта, 6 борби и 4 асистенции, докато Мартин Митренцев и Иван Иванов добавиха съответно 14 и 13 точки.