Миньор се наложи над Кариана

Фен клубът на Миньор (Перник) изненада с торта Тони Евтимов по случай 47-ия му рожден ден. Минути преди контролата с Кариана (Ерден) любимецът на Перник бе сюрпризиран от управителния съвет на фенската организация на „жълто-черните“ начело с председателя Ангел Вангелов.

В срещата с Кариана Миньор се наложи с 2:1 и записа първа победа в контролите. Случайно или не, първият гол за перничани падна в 11-ата минута, когато Томислав Павлов откри резултата. Малко по-късно Антон Славчев реализира второто попадение за Миньор. В началните минути гредата помогна на гостите след удар на Реджеб Халил.

В последните секунди Лукас Мартинс оформи крайния резултат.

Гостите получиха право да изпълнят наказателен удар в 85-та минута, но Алекс Георгиев отрази удара на Николай Дичев.

Миньор завърши мача с 9 души, след като Антон Киров и Борислав Будинов получиха червени картони.