Греда спаси Шахтьор срещу България (вижте видео на гредата на Миланов)

България и Шахтьор (Донецк) не успяха да си отбележат гол в контрола между двата отбора, която се игра в Анталия и срещата завърши при безличното 0:0. Родните национали и украинският гранд си  размениха точно по едно опасно положение, но до попадение не се стигна.

Първата възможност за гол бе пред вратата на Шахтьор, когато в 6-та минута Телкийски центрира от корнер, Живко Миланов засече топката с глава, но тя се удари в напречната греда.

Шахтьор пък пропиля своето положение в 41-та минута, когато Димитър Иванков изби шут на футболист на украинците, топката попадна в Адриано, който обаче си я поведе дълго при опит да излъже българския страж и я изкара в аут.

През втората част наставниците на двата тима Станимир Стоилов и Мирча Луческу извършиха доста смени, но това не промени кой знае колко играта. Тя отново бе равностойна, а опасностите пред двете врати липсваха. Все пак при по-концентрирана игра на българския тим той можеше и да достигне до победата, но в последните секунди на двубоя Иван Стоянов не успя да завърши по най-добрия начин подетата от него опасна атака.

Така България, макар и без три от най-големите си звезди - Димитър Бербатов, Мартин Петров и Валери Божинов, успя да направи скучно, но доста престижно равенство срещу актуалния носител на Купата на УЕФА. За да сме коректни, трябва да отбележим, че и Шахтьор игра без доста от титулярните си състезатели, които са с националните тимове на своите страни.

БЪЛГАРИЯ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 0:0