Денвър изравни серията срещу Лейкърс

Денвър Нъгетс победи Лос Анджелис Лейкърс с 120:101 в мач номер 4 и изравни серията във финала на Запад на 2-2. Отборът на Джордж Карл стигна до успеха, въпреки че звездата Кармело Антъни не бе на обичайното си ниво. Съотборниците на Мело обаче бяха на висота и изведоха тима до победата. Следващият двубой е в сряда в Лос Анджелис.

Антъни завърши с 15 точки, като вкара едва при 3 от 16-те си опита за стрелба. Той игра с изкълчен глезен и болки в стомаха. "Дори преди да си изкълча глезена, проблемите със стомаха не ми позволяваха да се движа достатъчно добре. Чувствах, че нямам нужната енергия. Ще бъде наред за следващия мач", сподели Кармело.

За разлика от мач номер 3 този път останалите в тима на Денвър успяха да компенсират отсъствието на Мело. Шест от играчите на Нъгетс завършиха с 10 или повече точки, а над всички бяха Чонси Билъпс и Джей Ар Смит, които вкараха по 24 точки. "Знам, че резервите не бяха толкова продуктивни в първите мачове, но днес те показаха на какво са способни. Джей Ар помогна много, а Линас Клейза влезе и вкара няколко много важни точки, беше феноменален", коментира Кармело изявите на съотборниците си. Кениън Мартин и Нене направиха дабъл-дабъл в първата среща от серията, завършила със сериозна разлика след три двубоя, решени в последните секунди.

Нъгетс доминираха тотално под коша, вкараха 10 точки повече на бързи атаки, а резервите им вкараха 42 точки срещу 24 на играчите от пейката на съперника. Кениън Мартин, Нене и Крис Андерсен хванаха общо 42 борби, което бе с 2 повече от целия отбор на Лейкърс. Денвър, който цял сезон не е допускал две поредни домакински загуби, знаеше, че победата е задължителна и започна срещата мотивирано. Кармело Антъни обаче пропусна първите си 10 изстрела и изкълчи глезен през първото полувреме.

"Те ни надиграха. Бяха по-добри в подкошието, доминираха на игрището", сподели разочарованият след срещата Коби Брайънт, който вкара 34 точки. Коби игра през цялата трета четвърт, но вкара само две точки. След това прекара повече от 5 минути на пейката в последната четвърт с надеждата да се върне за последен опит на Лейкърс да обърне мача. Когато влезе в игра, ЛА губеше с 10 точки и гостите не намалиха разликата до края. Пау Гасол завърши с 21 точки, а Андрю Байнъм с 14.

Срещата бе изпълнена с доста напрежение и съдиите отсъдиха четири технически нарушения и 84 фаула, от тях 49 за Денвър. Лейкърс намали пасива си от 16 точки на 92:102 3:49 минути преди сирената след технически нарушения на Кениън Мартин и Кармело Антъни.