Тоти и Рома се сгромолясаха на "Олимпико"

Отборът на Рома загуби изненадващо с 2:3 от Палермо на "Олимпико" в първи мач от 33-тия кръг на Серия "А". По този начин около 50 000 тифози останаха разочаровани от своите любимци, след като снощи се зарадваха на новината за закупуването на клуба от американския бизнесмен с италиански корени Томас ДиБенедето.

"Вълците" откриха в 21-вата минута след точно изпълнена дузпа от звездата на тима Франческо Тоти. Това е неговият 204-и гол в Серия "А", като изостава само на едно попадение от легендата Роберто Баджо и общо 12-и за сезона.
Минута преди края на първата част заради нарушение на Николас Бурдисо Маурисио Пинийя изравни също след 11-метров наказателен удар. Това пък бе седми гол на чилиеца, който през второто полувреме изработи двете попадения на Абел Ернандес, който бе точен след отлични контраатаки в 84-ата и 90-ата минути.

В даденото продължение резервата Мирко Вучинич след подаване на Марко Бориело намали, а в оставащите секунди пропусна да изравни, докато домакините имаха претенции за нова дузпа. Преди това капитанът на Черна гора бе изпуснал невероятно положение при 1:1, когато стреля в аут на празна врата при подаване на Джереми Менес. Положението можеше да реши мача в полза на "джалоросите", които гонят четвъртата позиция и класиране в Шампионската лига.

Това бе второ поражение на отбора начело с Винченцо Монтела, а римляните останаха с актив от 53 точки на шеста позиция.

Сицилианците пък записаха втора победа от девет мача, като интересното е, че те са срещу грандовете Милан и Рома.
"Розовите" вече имат 47 точки и се изкачиха на осмо място във временното класиране.