Берое върна Миньор в реалността с победа в шампионски дух (видео)

Берое записа десетата си победа от началото на сезона в "А" група, след като надигра Миньор (Перник) с 2:0 в среща от 22-ия кръг. Точни за домакините бяха Евгени Йорданов в 52-ата минута и Петър Димитров в 87-ата минута. С този успех домакините отново мислят за Европа, тъй като се доближиха само на точка до четвъртия Локомотив (София). Загубата пък сложи край на серията на "жълто-черните" от 5 последователни мача без поражение тази пролет. За последно Миньор беше отстъпил в първия пролетен кръг - 0:3 срещу Литекс.

Двубоят на градския стадион в Стара Загора беше част от празненствата по случай 25-годишнината от шампионската титла на Берое. Играчите на Илиан Илиев не изневериха на верните си фенове и ги зарадваха със заслужена победа. През първото полувреме играта беше скучна, като в началото двата тима си размениха по една греда, след което не създадоха никакви опасности.

Футболистите на Берое обаче излязоха преобразени за втората част и тотално надиграха съперника си. В 52-ата минута Тодор Христов центрира от фаул и Евгени Йорданов реализира с глава от няколко метра. Огромна вина за попадението носи стражът на гостите Иван Чворович, тъй като остави Йорданов да му вкара от вратарското поле.

"Чуковете" имаха шанс да изравнят, но новата им звезда Милен Василев не успя да преодолее Теодор Скорчев в 62-ата минута след удар по диагонала. Домакините реагираха светкавично на това положение пред тяхната врата и след само 2 минути Тодор Христов беше изведен сам срещу Чворович, но сръбският страж успя да избие топката от краката му. В 68-ата минута капитанът на Берое Петър Костадинов не уцели вратата след удар с глава.

Носителите на купата на България продължиха да доминират и логично три минути преди края Димитров реши всичко с попадение за 2:0. Черната работа свърши влезлият секунди по-рано като смяна Георги Божанов, който проби по лявото крило през зоната на Костадин Марков и пусна пас към бившия състезател на ЦСКА, който от движение не даде шанс на Чворович.

Интересното е, че през есента Миньор (Перник) надви заралии също с 2:0, като това тогава беше първа победа за отбора под ръководството на Стойчо Стоев и изобщо първа за сезона.

снимка: zapernik.com