Локо (Пд) има една победа над Пирин за купата този век

Локомотив (Пловдив) и Пирин са се срещали само веднъж през това десетилетие в турнира за Купата на България. Това става през сезон 2004/2005 на фаза 1/16 финали, като мачът е в Благоевград. Смърфовете са сочени за изявен фаворит, тъй като предишната година са станали шампиони. Орлетата пък отписват надпреварата и треньорът им Йордан Самоковлийски пуска в игра предимно резерви. Въпреки това Пирин се опъва и Локо повежда едва в последната минута на първото полувреме с гол на Екундайо Джайеоба. Още в началото на втората част обаче Велик Ирмиев с бомбен удар от около 30 метра от фаул изравнява. Домакините играят надъхано и се налага съдията Димитър Костов да бута сериозно черно-белите. Локо успява да излезе напред в 82-ата минута с попадение на Мартин Камбуров, припомня "Тема Спорт". В следващата атака обаче реферът не свири чиста дузпа за благоевградчани за фаул срещу Йосифов.

Така пловдивчани елиминират Пирин. След това отстраняват Локо София и Ботев, преди да отпаднат от Левски на полуфинал с две загуби - 0:2 и 1:2.

Мачът на "Лаута" днес започва в 16,00 часа и няма да бъде предаван пряко по нито една телевизия.