Милан записа победа без 8 национали

Италианският шампион Милан спечели с 2:1 при гостуването си на аматьорския Комо в контролна среща. Масимо Амброзини откри резултата в 22-ата минута, но след само 120 секунди домакините изравниха след точен изстрел на Миело. В 57-ата минута отборът на Масимилиано Алегри реализира втория си гол. Младокът Кингсли Боатенг беше спънат в наказателното поле и Урби Емануелсон беше точен от бялата точка.

"Росонерите" бяха без осем основни футболисти, които са ангажирани с мачовете на националните си отбори. Това са бразилците Алешандре Пато, Робиньо и Тиаго Силва, италианците Антонио Ночерино, Антонио Касано и Алберто Акуилани, шведът Златан Ибрахимович и холандецът Марк ван Бомел.

Първенството в Серия "А" стартира на 9 септември. В първия кръг Милан приема Лацио.

КОМО - МИЛАН 1:2
0:1 Амброзини (22)
1:1 Миело (24)
1:2 Емануелсон (57-дузпа)

МИЛАН: Абиати, Бонера, Неста, Йепес, Дзамброта, Антонини, Амброзини, Емануелсон, Кевин-Принс Боатенг, Кингсли Боатенг, Ел Шарафи