Безобразен ЦСКА излетя от ЛЕ - червените се влачат пред 25 000 на "Васил Левски" (видео)

ЦСКА изигра безобразен мач-реванш от плейофа за влизане в групите на Лига Европа и след 1:1 срещу Стяуа пред 25 000 зрители на стадион "Васил Левски" червените логично отпаднаха от турнира.
Гостите от Букурещ, които дойдоха с комфортна преднина от два гола, поведоха с попадение на Танасе в 73-ата минута. Десет минути по-късно иначе игралият много слабо Мишел Платини оформи крайното 1:1, но това бе твърде малко утешение за българския тим, който отпадна безславно от надпреварата след сериозната загуба с 0:2 в първия двубой.

Негативният за армейците резултат обаче не бе най-страшното. По-лошото в случая е играта на отбора. Футболистите на Милен Радуканов демонстрираха изключително страхлива и безидейна игра, с която не създадоха нито едно чисто положение чрез комбинация, ако не броим гола на Платини в края на двубоя. В този мач си пролича, че много от червените състезатели не спазват никаква тактическа дисциплина, а еталон за лошо подготвен тактически играч е централният нападател Мишел Платини.

Футболисти като Борис Галчев, Тодор Янчев, Спас Делев, Денис Халилович и Адемар Жуниор пък изпитваха кански мъки при елементарни спирания и подавания, а с изключение на червения капитан останалите бяха кръгла нула и при единоборствата.

Иначе срещата започна на бавни обороти, с много грешки в центъра на терена. Все пак в 20-ата минута  Делев центрира отляво след изпълнение на фаул, но малко не достигна на единствения играч в червените редици, който можеше да спре елементарни топки - Янис Зику, да застраши вратата на гостите. Пет минути по-късно Мишел Платини стреля от пряк свободен удар, но стражът на Стяуа Татарушану спаси. Минута по-късно румънците създадоха най-чистото положение за първата част, когато Брандан като по чудо не уцели вратата на ЦСКА след центриране отляво и удар с глава.

До края на първото полувреме ЦСКА създаде само още едно по-опасно положение, когато в даденото от рефера продължение на полувремето Янис Зику опита задна ножица, но изстрелът му мина над напречната греда.

Вместо да се успокоят и да заиграят по-смело, играчите на българския тим продължиха със слабото си представяне и след почивката.

След стабилно блъскане на топката и от двата отбора, все пак късметът се усмихна първи на Стяуа, когато в 73-ата минута Танасе преодоля без проблем Галчев и резервата Павел Виданов и от малък ъгъл простреля Райс Мболи.

Попадението тотално обезвери домакините, а Стяуа, предвид комфортната си преднина и от първия мач, заигра отпуснато в защита. Това позволи на ЦСКА да вкара поне едно попадение в Европа през този сезон чрез Платини, който получи пас от резервата Станислав Костов и копна топката над излезлия да го пресрещне Татарушану за 1:1.

Така ЦСКА за трети пореден път отпадна от европейския първенец от 1986 година, след като го стори през 1997 (б.а 3:3, 0:2) и 2004 (б.а. 1:2, 2:2) година. Интересното е, че и при трите опита "армейците" бяха домакини в срещата-реванш, но нито веднъж не успяха да надвият своя противник, въпреки че бяха бурно подкрепяни от своите верни фенове.

ЦСКА - СТЯУА 1:1