Страхотни Ники Михайлов и Твенте триумфираха със Суперкупата в Холандия (видео)

Българският национален вратар Николай Михайлов и неговият клубен тим Твенте спечелиха Суперкупата на Холандия, след като победиха шампиона на страната Аякс с 2:1 на финала за отличието. Нашият национал имаше доста работа по време на двубоя, след като близо 40 минути неговият тим игра с човек по-малко на терена. Това стана след червен картон на Бергхайс в 48-ата минута на срещата. В оставащите минути до края обаче нашият страж и защитата пред него със страхотни намеси отказаха именития си съперник да търси успеха.

Марк Янко откри резултата за Твенте от дузпа в 22-ата минута. Веднага след началото на втората част обаче Бергхайс се опита да спечели втори 11-метров наказателен удар за своя тим, но съдията прецени, че е симулирал и му показа жълт картон, който се оказа втори за него.

Положението стана още по-лошо за Твенте в 54-ата минута, когато Алдервейрелд с невероятен удар препарира Михайлов за 1:1. Нашият страж нямаше какво да направи при удара на халфа на Аякс, който се отклони в горната греда и влетя в мрежата.

Макар и да бяха приели играта в своята половина обаче футболистите на Твенте успяха да излъжат своя противник и отново да вземат аванс в мача. Брайън Руис в 68-ата минута с фантастичен диагонален удар направи 2:1, хвърляйки в екстаз феновете на Твенте. До края на мача отборът на Николай Михайлов успя да задържи аванса си, благодарение и на намесите и на българина и с това се поздрави със Суперкупата на Холандия.