Мицански вкара два при разгром на Франкфурт, Гройтер Фюрт на победа от промоция (видео)

Илиян Мицански вкара два гола при разгромния успех на неговия ФСВ Франкфурт с 5:0 в гостуването на Ханза (Рощок) от 31-ия кръг във Втора Бундеслига. Българинът се разписа в 57-ата и 64-ата минута на мача, а останалите голове в срещата бяха дело на Йелен в 57-ата и Юн в 69-ата и 75-ата минута.

След тази победа Франкфурт има 33 точки и се намира на 10-ата позиция в класирането.

Междувременно лидерът в таблицата Гройтер Фюрт взе важни три точки в домакинството си на Санкт Паули, побеждавайки с 2:1. Тази победа приближи тима само на един успех от класиране в Първа Бундеслига като отборът има актив от 67 точки и води с 10 пред третия Фортуна (Дюселдорф).

Головете за домакините бяха дело на Шмитгал и Асамоа в 6-ата и 65-ата минута, а почетното попадение за гостите вкара Саглик в 90-ата минута. Българинът Асен Караславов обаче отново не бе сред титулярите на своя тим, а влезе в самия край на мача на мястото на Асамоа.