Тежка загуба за Литекс в Турция

Литекс допусна тежка загуба с 1:3 от руския Кубан в контрола между двата тима в Турция. Руснаците откриха резултата чрез Ионов, но Петър Занев изравни в края на първата част. Второто полувреме започна с гол от дузпа на Пизел, а малко по-късно Христо Янев пропиля 11-метров наказателен удар. В последната минута Секрет оформи крайното 3:1 за Кубан.

Срещата започна с гол на Ионов още в 4-ата минута. Нападателят на Кубан настигна топката почти до аутлинията след спорно положение за засада и от малък ъгъл някак си я провря между гредата и Илко Пиргов. Последваха още няколко опасни атаки на руснаците, но стражът на Литекс в тези случаи се намеси добре. Така се стигна до 43-ата минута, когато топовен шут на Петър Занев рикошира в крак на противников футболист и влетя в мрежата на Кубан за 1:1.

Седем минути след началото на второто полувреме Кубан отново излезе напред в резултата. Това се случи след точно изпълнена дузпа на резервата Пизел, която бе отсъдена за нарушение на Итуа.

180 секунди по-късно и Литекс получи право да изпълни 11-метров наказателен удар за фаул срещу Галин Иванов, но Христо Янев стреля във вратаря и пропусна да изравни.

В следващата атака Кулик вкара с глава, но реферът отмени попадението поради засада. Последваха още няколко опасни набези и удари на играчи от Кубан, които обаче не намериха целта.

В 72-ата минута Литекс за малко не изравни при една от редките си атаки, когато Галин Иванов нацели гредата.

Крайното 3:1 за Кубан оформи резервата Секрет, който в 90-ата минута получи добър пас в наказателното поле и без проблем реализира.

ЛИТЕКС - КУБАН 1:3