Михайлов и Твенте бият с дузпа в последната минута, ПСВ громи без Манолев

Отборът на Твенте продължава без грешка от началото на сезона в холандското първенство. В 4-ия кръг тимът от Енсхаде надви с 1:0 у дома Венло и с пълен актив от 12 точки е едноличен лидер в класирането. Българският национален страж Николай Михайлов бе на вратата на Твенте. Победата обаче не дойде никак лесно. Едва в последната минута домакините успяха да пречупят своя съперник - след гол от дузпа на Лерой Фер.

В същото време, Станислав Манолев отново не бе включен в групата на ПСВ Айндховен при победата на "филипсите" с 5:1 срещу АЗ Алкмаар. Манолев изненадващо записа 90 минути при победата с 9:0 срещу Зета в Лига Европа в четвъртък, но днес отново бе забравен. Още в 7-ата минута Етиен Рейнен от отбора на АЗ Алкмаар получи червен картон и това предреши изхода от двубоя. Тим Матавж реализира две попадения за ПСВ (10, 83), а останалите голове вкараха Марк ван Бомел (54), Марсело (67) и Атиба Хъчинсън (90). За АЗ Алкмаар точен бе в 28-ата минута Адам Маер.

ПСВ Айндховен заема трета позиция в класирането с 9 точки, като изостава на 3 от водача Твенте и на 1 от втория в подреждането Витес.

ТВЕНТЕ - ВЕНЛО 1:0

ПСВ АЙНДХОВЕН - АЗ АЛКМААР 5:1