За първи път в кариерата си Ферер на 1/4-финал на "Уимбълдън"

Поставеният под номер 7 в основната схема Давид Ферер достигна за първи път в кариерата си до 1/4-финалната фаза на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Това се случи, след като испанецът победи с 6:3, 6:2, 6:3 световния номер 9 Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) след час и 58 минути игра. За място на 1/2-финалите 30-годишният Ферер ще спори с надеждата на домакините Анди Мъри, който по-рано днес елиминира Марин Чилич (Хърватия).

Ферер, който до този момент три пъти бе отпадал именно в четвъртия кръг на "Уимбълдън", доминираше в целия двубой срещу Дел Потро. Испанецът реализира пробив за 3:1 в първия сет срещу аржентинеца и това бе достатъчно, за да поведе в частите. Във втория сет Ферер бе още по-убедителен и на два пъти взе сервис гейма на шампиона от US Open през 2009 година. В третата сякаш 23-годишният Дел Потро бе загубил всякаква надежда и на два пъти допусна пробив - в седмия и деветия геймове. Така Ферер регистрира петата си победа от седем мача срещу аржентинеца.

Испанецът остави в статистиката 34 печеливши удара - с 3 по-малко от Дел Потро. Аржентинецът обаче направи 20 непредизвикани грешки срещу само 8 за Ферер.