Литекс изигра най-силния си мач, изпусна Партизан с Иван Иванов

Отборите на Литекс и Партизан завършиха 1:1 в контролна среща в Турция. Нинкович се разписа в 11-ата минута. Исмаил Иса възстанови равенството в 67-ата минута. В редиците на сръбския шампион титуляр игра родният национал Иван Иванов.

Футболистите на Христо Стоичков изиграха най-добрия си мач през зимната подготовка, но все още не могат да запишат победа. В последните минути Иса и Кирил Десподов можеха да донесат победата на ловчанлии, но пропуснаха изгодни положения.

Двубоят започна равностойно, но в 11-ата минута груба грешка на Илко Пиргов позволи на сърбите да поведат в резултата. Вратарят излезе неразчетено напред, но бе прехвърлен от Нинкович за 0:1.

В следващите минути "оранжевите" се окопитиха, но не можаха да изравнят резултата. Най-близо до гол бе Георги Миланов, но ударът му в 38-ата минута мина встрани от вратата.

Смените през второто полувреме повлияха положително на ловчанлии и те натиснаха именития си съперник. В 67-ата минута резервите Томи Костадинов и Иса комбинираха и таранът успя да продолее вратаря на съперника за 1:1.

Три минути по-късно Иса пропусна добра възможност да изведе Литекс напред, а в 82-ата минута същото стори и Кирил Десподов.

ЛИТЕКС - ПАРТИЗАН 1:1
0:1 Нинкович (11)
1:1 Иса (67)

ЛИТЕКС: Пиргов, Попов, Миланов, Бодуров, Божиков, Славчев, Йеленкович, Цветков, Миланов, Жуниор, Ванжер (Емил Грозев, Момчил Цветанов, Исмаил Иса, Костадинов, Руменов, Хасани, Недялков, Колев, Динчев, Александров, Десподов)

ПАРТИЗАН: Петрович, Милкович, Иванов, Волков, Нинкович, Лука, Смилянич, Живкович, Силва, Илич, Кожич