Нант наказа Рен като гост

Отборът на Нант победи с 3:1 като гост Рен в мач от осмия кръг на Лига 1. "Канарчетата" дръпнаха с два гола до почивката. Първо Филип Джорджевич откри след като ударът му с глава се отби в гредата и след това дойде отново при него, за да вкара на празна врата. Малко преди края на първата част Серж Гакпе удвои с удар от средата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Рен намали с попадение на Нелсон Оливейра, но в края на мача Лука Део оформи крайното 3:1 в полза на Нант. Като резерва за победителите в игра се появи бившият играч на Вихрен (Сандански) Габриел Сичеро.

Единствената добра новина за Рен пък е завръщането в игра на Ромен Алесандрини, които в продължение на месеци бе извън терените заради тежка контузия.

Така Нант вече заема шесто място в класирането с 13 точки. Рен пък е с една по-малко и е на осма позиция.