Литекс надви Локо (Пд) и е в тройката - брилянтни изпълнения украсиха битката в Ловеч (видео)

Отборът на Литекс прекъсна серията си от три поредни мача без победа, след като надделя над Локомотив (Пловдив) с 2:1 в последната среща от 10-ия кръг на "А" група. Симеон Славчев отбеляза много красиво попадение в 25-ата минута, а 4 минути след това Армандо Ваюши удвои. В 58-ата минута Мартин Камбуров върна един гол с брилянтен изстрел от голяма дистанция.

Това бе първи успех за футболистите на Златомир Загорчич от точно един месец, когато бе победен Любимец. Последваха равенства с Черноморец и Славия и загуба от ЦСКА. Днешните три точки върнаха "оранжевите" на 3-ото място в класирането с 19 точки. Пловдивчани останаха 5-и с 16 точки.

Гостите получиха шанс да излязат напред в резултата в 8-ата минута, когато Страхил Попов игра с ръка пред наказателното поле и съдията Иван Кирилов отсъди пряк свободен удар. Мартин Камбуров застана зад топката, но я прати в оранжевата стена. Ловчанлии отвърнаха пет минути по-късно, когато Петър Златинов пробва удар от голямо разстояние, но бе твърде далеч от целта.

В 17-ата минута Златинов изведе Вилмар Джордан в отлична позиция, но изстрелът на колумбиеца бе париран от Йордан Господинов. Малко след това слаб удар от фаул на Момчил Цветанов попадна право в ръцете на вратаря на "смърфовете".

Домакините не се отказаха да пробват далечни шутове и в 25-ата минута късметът се усмихна на Славчев. Юношата на тима овладя топката извън наказателното поле и с прекрасно изпълнение не остави шанс на Господинов.

Минути по-късно Ваюши също стреля от над 30 метра, но този път опитният страж спаси.

В 29-ата минута обаче албанецът бе безпощаден, след като засече с глава центриране отдясно на Александър Цветков и покачи на 2:0.

"Оранжевите" можеха да вкарат трети гол преди почивката, но Славчев от непосредствена близост прати кълбото в аут след удар с глава в 44-ата минута. Чак в края на първата част пловдивчани отново създадоха опасност пред Евгени Александров, но удар на Здравко Лазаров от фаул бе спасен от вратаря.

Играчите на Литекс започнаха по-активно и след почивката, когато отново Златинов тества рефлекса на Господинов с шут от границата на наказателното поле, уловен без проблем от 35-годишния страж.

В 54-ата минута гостите от Пловдив пропиляха най-доброто си положение до момента, след като Антон Недялков изчисти от голлинията удар с глава на футболист на "смърфовете".

В 58-ата минута Локомотив все пак стигна до гол. Камбуров овладя топката с гръб към вратата, обърна се и с невероятно изпълнение препарира Александров за 2:1.

Ловчанлии обаче не отстъпиха инициативата и можеха да си върнат двата гола преднина в 72-ата минута, когато Цветков опита поредна стрелба от разстояние, но Господинов се разтегна максимално и изби в корнер. В 88-ата минута вратарят отрази и плътен удар на Ваюши.

"Черно-белите" така и не успяха да създадат чисто положение до края на срещата и си тръгнаха за Пловдив без спечелена точка.