"Акулите" нанесоха трета поредна загуба на Любимец

Отборът на Черноморец победи с 2:1 като гост Любимец в мач от 8-ия кръг на "А" група. Жереми Манзоро изведе "акулите" напред в 18-ата минута, а Чико Гомес удвои в 53-ата минута. 120 секунди по-късно Мирослав Будинов върна едно попадение.

В 83-ата минута Антон Огнянов можеше да изравни от дузпа, но прати топката високо над вратата. Това е трето поредно поражение на новака в елита и второ пред собствена публика, след като миналия кръг те отстъпиха с 0:2 на Левски. Именно срещу "сините" пък играят "акулите" след седмица.

Футболистите на Димитър Димитров успяха да реализират още първото си положение. В 18-ата минута Манзоро направи самостоятелен пробив и със силен удар направи безпомощен Радослав Рашков.

В 34-ата минута бургазлии можеха да отбележат нов гол, но удар на Чико срещна сглобката на вратата на домакините.

Все пак десният бек успя да се реваншира малко след почивката. В 53-ата минута Манзоро центрира от фаул и Чико направи 0:2.

Отговорът на Любимец бе мигновен и в 55-ата минута Будинов направи 1:2.

В 60-ата минута играчите на Красимир Мечев имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Огнянов, но Таско Тасков замълча.

В 85-ата минута обаче реферът посочи бялата точка. Резервата Дончо Атанасов, който направи дебют за Любимец, бе повален от Чико. Огнянов застана зад топката, но я прати високо над вратата, с което лиши своя тим от възможността да вземе една точка от двубоя.