Черно море на Гонзо продължава да респектира - "моряците" в четворката

Отборът на Черно море победи с 1:0 като гост Нефтохимик в мач от 8-ия кръг на "А" група и се изкачи на 4-та позиция във временното класиране. Срещата се игра на стадиона в Търговище заради наказание на тима от Бургас. Единственото попадение в двубоя реализира Даниел Младенов в 78-ата минута.

Възпитаниците на Георги Иванов започнаха по-напористо мача и в началните минути успяха да създадат няколко атаки, които обаче не им донесоха успех. Въпреки това най-опасното положение през първата част бе пред вратата на "моряците".

В 10-ата минута Калоянов отправи удар, който срещна гредата. Минута по-късно гостите отговориха чрез Симеон Райков, който изстреля топовен шут. Евгени Караманов обаче бе заел добра позиция и спаси. В следващия един час на терена не се случи нищо интересно.

Феновете едва дочакаха до 78-ата минута, когато стана доста интересно. Тогава влезлият като резерва Даниел Младенов отбеляза гол за своя тим.

Бившият футболист на Левски се оказа най-съобразителен и отблизо прати топката в мрежата. В 85-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на гостите от Варна за нарушение на Ангел Йошев срещу Младенов, за което защитникът получи втори жълт, респективно червен картон.

Зад топката застана Георги Илиев, който пропусна да се разпише. Караманов показа добър рефлекс и спаси.

До края на срещата Нефтохимик направи плах опит да изравни, но силите на играчите от Бургас не стигнаха за нищо повече от минимална загуба.

НЕФТОХИМИК - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Младенов 78