Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Исмаил Иса с важен гол в Сърбия, хървати повалиха Щутгарт (видео)

Бившият нападател на Левски и Литекс Исмаил Иса се превърна в герой за Шериф при гостуването на Войводина в първия мач от плейофите в Лига Европа, завършил 1:1 Иса отбеляза гола за тима от Молдова, който цяло второ полувреме игра с човек по-малко, но успя да измъкне равенство и има сериозни шансове да се класира за груповата фаза.

Българският нападател на Шериф откри резултата в 36-ата минута след хубав пробив и центриране на Каду. Малко по-късно Енрике Луванор получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко. Войводина изравни чрез Шкулетич в началото на втората част, но въпреки многото положения до края на мача, не успя да вземе аванс преди реванша.

Иса остана на терена до 76-ата минута и получи жълт картон.

Повече поводи за радост имаха феновете на друг сръбски тим - Партизан. "Гробарите", които в пресявките за Шампионската лига отпаднаха от Лудогорец, надвиха с 1:0 Тюн. Мачът се игра пред 15 000 зрители в Белград, а единственият гол бе дело на Милош Йоич в 70-ата минута.

В същото време тимът на Щутгарт, който елиминира Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Риека в Хърватия. "Швабите" бяха попарени от голове на Леон Бенко (74) и Зоран Квързич (87), но все пак стигнаха до така важното попадение на чужд терен благодарение на звездата си Ведад Ибишевич в 89-ата минута.

Именно босненският национал се разписа и срещу Ботев, а голът му на мача в Бургас (1:1) се оказа достатъчен за Щутгарт да продължи напред, след като реваншът завърши при нулево равенство.

Войводина - Шериф 1:1