Чехи шокираха Удинезе, Марио Гомес с дебютен гол за Фиорентина (видео)

Чешкият Слован (Либерец) поднесе най-голямата изненада в днешните първи мачове от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Отборът на старши треньора Ярослав Силхави разби с 3:1 като гост Удинезе и е на път да изхвърли италианския тим от турнира. Въпреки че играха с титутлярния си състав, "фриуланите" не можаха да наложат волята си срещу коравите чехи, които вкараха три гола с трите си удара в очертанията на вратата, пазена от Иван Келава.

Още в 5-ата минута Луис Муриел уцели гредата, а в 16-ата Серхий Рибалка откри за Слован. До почивката Удинезе възстанови равенството чрез Габриел Силва, който се възползва от хубав пас на Антонио Ди Натале. Джон Деларж в 49-ата минута отново даде аванс на чехите, а в 83-ата минута Ондрей Куснир съвсем отчая играчите на Франческо Гуидолин. Късметът също бе на страната на гостите, след като на два пъти удари на Душан Баста се отбиваха от гредите.

Честта на Серия "А" защити Фиорентина. "Виолетовите" се наложиха с 2:1 при визитата си на Грасхопърс, а феновете могат да са доволни от партньорството в предни позиции между Джузепе Роси и Марио Гомес. Роси, който доскоро бе контузен, започна като титуляр в официален мач за първи път от две години, а привлеченият от Байерн (Мюнхен) Гомес ознаменува европейския си дебют за Фиорентина с гол.

За италианците не игра контузеният Давид Писаро, Адем Ляич се появи като резерва след почивката. Колумбиецът Хуан Куадрадо откри в полза на Фиорентина с мощен шут в 13-ата минута и този резултат се запази до края на първото полувреме. Секунди след началото на втората част Роси изведе Гомес и той удвои въпреки отчаяната намеса на Стефан Грихтинг. Защитникът на домакините докосна топката преди тя да се оплете в мрежата, но голът бе записан на името на Марио Гомес.

В 64-ата минута Анат Нгамукол върна един гол за Грасхопърс, но усилията на швейцарците във финалния етап на срещата не доведоха до изравняване.

Удинезе - Слован (Либерец) 1:3
0:1 Рибалка (16)
1:1 Силва (35)
1:2 Деларж (49)
1:3 Куснир (83)