Тотнъм гази в Грузия (видео)

Амбициозният тим на Тотнъм започна ударно участието си в Лига Европа. "Шпорите" разгромиха с 5:0 като гост Динамо (Тбилиси) и безпроблемно ще се класират за груповата фаза на турнира. Два гола вкара новото попълнение Роберто Солдадо, а голям мач изигра младокът Андрос Таунзенд, който беше най-добрият футболист на терена и отбеляза първото попадение във вратата на грузинците. Крайният резултат бе оформен от Паулиньо и Дани Роуз.

Таунзенд, който през миналия сезон бе преотстъпен на Куинс Парк Рейнджърс, откри в 12-ата минута, а малко преди почивката подаде на Паулиньо и бразилският не пропусна да удвои преднината на гостите. В 56-ата минута неуморимият Таунзенд асистира на Солдадо за третия гол. При този резултат феновете на Динамо започнаха да напускат стадиона, а Тотнъм вкара още два пъти във вратата на Лория след точни удари на Дани Роуз и Солдадо.

Динамо (Тбилиси) - Тотнъм 0:5
0:1 Таунзенд (12)
0:2 Паулиньо (44)
0:3 Солдадо (58)